Podobne artykuły

 • Behawioralna biometria zastąpi hasła

  W ciągu kilku lat możemy zapomnieć o hasłach dostępu. Smartfony same będą rozpoznawać użytkowników.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

 • Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

  Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Dodany przez , w dniu 27/02/2018

Opakowania zabezpieczające

Rozwój sklepów internetowych, który obserwujemy na współczesnym rynku, umożliwił rozwój rynku usług kurierskich. Firmy kurierskie dostarczają zakupione dobra z magazynów składowych wprost do docelowego odbiorcy.

Oczywiście aby możliwe było skuteczne wykonywanie usług polegających na transporcie towarów, należy zapewnić prawidłowe zapakowanie tych towarów, zabezpieczenie ich tak, aby podczas transportu nie uległy one uszkodzeniu czy zniszczeniu, o co nietrudno przy masowym składowaniu towarów i przesyłek na niewielkiej powierzchni transportowej. 
Aby zapobiec takim wypadkom, stosowane są obecnie specjalne opakowania zabezpieczające, folie bąbelkowe czy wypełniacze do paczek chroniące transportowane rzeczy - między innymi poprzez uniemożliwienie im przesuwania. Opakowania takie chronią również przed obiciem czy zgnieceniem. Folie babelkowe są stosowane również jako wypełniacze do kopert, które są szczególnie narażone na zgniatanie, a w których można transportować delikatne, niewielkie przedmioty. Dzięki temu na rynku mogą funkcjonować zarówno producenci opakowań, jak i hurtownie i sklepy zajmujące się wyłącznie ich rozprowadzaniem. Można się spodziewać, że rozwój komputeryzacji społeczeństw spowoduje dalszy rozwój handlu internetowego. Taka forma zakupu jest niezwykle wygodna dla klienta, który nie musi wychodzić z domu, a gama oferowanych produktów dostępna przez internet jest częściej większa, niż w sklepach stacjonarnych. Dzięki temu rokowania dla rynku opakowań są pozytywne.

Galeria zdjęć:

folie babelkowe